Početna / Vesti naslovna strana / Studenti FON-a treći na svetskom takmičenju u rešavanju studija slučaja u Brizbejnu

Studenti Case Study Club FON-a: Luka Važić, Katarina Mirković, Maša Sretenović i Ivana Ilić pod mentorstvom prof. dr Vesne Damnjanović osvojili su treće mesto na svetskom takmičenju u rešavanju studije slučaja Australian Undergraduate Business Case Competition 2014 u Brizbejnu. Svetsko takmičenje u Australiji se održalo prvi put u periodu od 30. novembra do 6. decembra 2014. godine, a domaćin je bio Queensland Business School u okviru univerziteta Queensland University of Technology.

Bilo je ukupno 16 najboljih univerziteta iz celog sveta. Studenti su rešavali tri studije slučaja i svakoga dana imali su još tri škole u žrebu koje su se menjale. Prvu studiju slučaja Royal Flying Doctors Service rešavali su šest sati. Zadatak prve studije slučaja bio je da se osmisli marketing strategija ka potencijalnim donatorima i predloži strategija finansiranja za budući period. Posle prezentacije prve studije slučaja bili su drugi u grupi od 4 škole. Pobedili su Thammasat Univerzitet sa Tajlanda i University of Southern California iz Kalifonije. Drugi dan su rešavali studiju slučaja Lookbooker novoosnovane digitalne kompanije za posredovanje u rezervacijama kozmetičkih usluga osnovane u Singapuru. Zadatak studije slučaja odnosio se na razvoj buduće poslovne strategije kompanije prema salonima i krajnjim kupcima na online tržištu. Studenti su prezentovali 5 minuta rešenje u vidu tehnike elevator pitch i imali 15 minuta za pitanja žirija da argumentuju svoje preporuke. Bili su prvi u svojoj grupi i pobedili: University of British Columbia iz Kanade, University of Florida iz Sjedinjenih Američkih Država kao i Aston University iz Velike Britanije. Treći dan rešavali su studiju slučaja za Australijsku poštu (Australia Post) za 12 sati. Zadatak je bio da se osmisli održivi poslovni model do 2030. godine za poštanske usluge. Studenti FON-a pobedili su University of Melbourne, Queensland University of Technology i Hong Kong University of Science and Technology u prelimenarnoj rundi da bi se plasirali u finale. Na osnovu rezultata tri runde takmičenja sumirano studenti FON-a bili su prvi na listi od ukupno 16 prestižnih poslovnih škola iz celog sveta pre finala. U finalu su ponovo prezentovali svoje rešenje i bili su treći na svetu. Bolji od njih bili su University of Florida koja je osvojio prvo mesto i National University of Signapore koji je osvojio drugo mesto, dok je FON pobedio domaći tim University of New South Wales iz Sidneja. Studenti FON-a su pohvaljeni za snažnu prezentaciju, energiju, timski rad kao i za strateški pristup u razumevanju tržišta Australije. Zahvaljujemo se prof. dr Milanu Martiću, dekanu FON-a, na podršci i mentorima koji su pomogli u pripremama: Ani Ivanović, Emi Nešković, Milošu Milosavljeviću, Ani Čejović, Kristini Petrić i Vladimiru Lovriću. Pored toga zahavaljujemo se gostujućim predavačima i svima onima koji su pomogli da studenti Case Study Club FON-a dođu do prestižnog trofeja! Dodatne informacije možete videti na www.aubcc.com .