Početna / Vesti naslovna strana / Studenti FON-a ubedljivo osvojili prvo mesto na turniru “EuroValencia 2015”

Studenti FON-a ubedljivo osvojili prvo mesto na turniru “EuroValencia 2015”

Na međunarodnom univerzitetskom sportskom turniru „EuroValencia 2015″ održanom od 16. do 19. aprila 2015. godine u Španiji, učestvovalo je preko 700 studenata iz 14 zemalja, a studenti FON-a su osvojili prvo mesto u generalnom plasmanu.

Nakon neizvesnih borbi u finalnim mečevima, sve ekipe FON-a uspele su da se izbore za zlatnu medalju. Futsal ekipa je odnela pobedu nad ekipom American University of Beirut (AUB) sa rezultatom 2:1, muška košarkaška ekipa je u egal utakmici uspela da pobedi ekipu Univerziteta u Puli rezultatom 44:42, dok su naši odbojkaši slavili pobedu nad Università Biccoca iz Milana od 2:1. Čirliding ekipa je takođe bila bolja od studenata sa Università Biccoca.

Veliki uspeh ostvarili su i Sofija Krneta, Marija Joksimović, Miloš Timotić i Stevan Lazarević koji su se takmičili u plivanju i osvojili ukupno 17 medalja, 14 zlatnih i 3 srebrne, kao i student Darko Seferin koji je osvojio zlatnu medalju u tenisu.

Čestitamo studentima!