Početna / Vesti naslovna strana / Održan 2016 South-East European Forum on Data Science

Održan 2016 South-East European Forum on Data Science

U periodu od 20. do 21. juna 2016. godine, Fakultet organizacionih nauka je bio domaćin Foruma 2016 South-East European Forum on Data Science. Glavni pokrovitelj događaja je bio Office for Naval Research Global, dok je glavni privredni sponzor bila SAGA. Forum je zvanično otvorila prof. dr Sanja Marinković, prodekan za međunarodnu saradnju Fakulteta organizacionih nauka, generalni direktor kompanije SAGA, g. Nebojša Bjelotomić i prof. dr Boris Delibašić, predsednik organizacionog komiteta. U okviru Foruma održano je 17 predavanja po pozivu, govornika iz Sjedinjenih Američkih Država, Rumunije, Slovenije, Grčke, Makedonije i Srbije. Takođe je organizovana radionica u kojoj su predstavnici privrede i akademije sučelili svoja mišljenja.

SEE_FDS0003_2

Cilj ovogodišnjeg Foruma South-East European Forum on Data Science je da poveže i spoji istraživače i naučnike, kako bi zajedno diskutovali o aktuelnim mogućnostima i izazovima u oblasti naučnih podataka. Više informacija o Forumu mogu se pronaći na adresi http://www.datascienceforum.fon.bg.ac.rs/

SEE_FDS0002_3