Početna / Vesti naslovna strana / Otvoren XV Međunarodni simpozijum SymOrg 2016 „Preoblikovanje budućnosti putem održivog razvoja poslovanja i preduzetništva“

Otvoren je XV Međunarodni simpozijum SymOrg 2016 u organizaciji Fakulteta organizacionih nauka i trajaće do 13. juna 2016. godine. Simpozijum se održava na Zlatiboru, u Kongresnom centru USO Ratko Mitrović, a centralna tema ovogodišnjeg Simpozijuma je „Preoblikovanje budućnosti putem održivog razvoja poslovanja i preduzetništva“.

NNP_9075

Na ceremoniji otvaranja obratili su se dekan Fakulteta organizacionih nauka, prof. dr Milija Suknović; predsednik Programskog odbora prof. dr Ondrej Jaško i predsednik Organizacionog odbora doc. dr Sanja Marinković.

„Ovim Simpozijumom Fakultet organizacionih nauka nastavlja sa praksom razvoja i praćenja trendova u poslovanju, inovacijama i novim tehnologijama u svetu, sa ciljem da poboljša i modernizuje studijske programe, ali i da prenese znanje na institucije privrede, nauke i države “ – rekao je dekan FON-a prof. dr Milija Suknović.

Predsednik Programskog odbora, prof. dr Ondrej Jaško poželeo je dobrodošlicu prisutnima i izjavio da „ovogodišnji Simpozijum, petnaesti zaredom, nastavlja tradiciju glavnog foruma za predstavljanje rezultata istraživanja koja se bave aktuelnim pitanjima iz oblasti menadžmenta i informacionih tehnologija. Misija Simpozijuma jeste da  na jednom mestu okupi ljude kako bi podelili mišljenja na aktuelne teme u poslovanju „.

„Ove godine SymOrg broji oko 200 naučnih radova i preko 500 autora. Prihvaćeni su radovi iz 12 zemalja i to iz: Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Nemačke, Grčke, Makedonije, Portugalije, Rumunije, Slovenije, Švedske, Turske, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Srbije“ – rekla je doc. dr Sanja Marinković, predsednik Organizacionog odbora Simpozijuma.

NNP_9345

Pored pozdravnih reči domaćina, uvodno predavanje održali su gosti iz inostranstva sa prestižnih univerziteta: profesor Adriana Budeanu, Copenhagen Business School; Joaquim Ramos Silva, PhD, Head of the Department of Economics, Lisbon School of Economics and Management, University of Lisbon, i Ganesh Nathan, PhD, Institute of Management at University of Applied Sciences and Arts Northwestern Switzerland and Business School Lausanne.

Ove godine Simpozjum su podržali brojni sponzori Coca-Cola Hellenic, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Renault,  Eurobank Srbija, SBB, Telekom Srbija, Jaffa, Zlatiborac, Vinarija Jeremić, Mozzart i Logit.

NNP_9314