Početna / Vesti naslovna strana / Lekcija o preduzetništvu sa Kembridža

Lekcija o preduzetništvu sa Kembridža

U četvrtak 2. marta predavanje je održao profesor Sajmon Stokli (professor Simon Stockley), jedan od vodećih predavača iz oblasti preduzetništva. Profesor Sajmon Stokli je jedan od kreatora Kembridžovog MBA programa koji je prema Financial Times-u u 2017. godini rangiran među top 5 svetskih MBA programa.

Predavanje je održano na inicijativu inicijativu Ser Pola Džadža (Sir Paul Judge) i prof. dr Maje Levi Jakšić, kao nastavak saradnje Džadž poslovne škole (Judge Business School), Univerziteta Kembridž i FON-a. Profesor je pred punim amfiteatrom B009 predstavio temu “Crafting business models”, a nakon toga je posetio i Istraživačko-razvojni centar FON-a, gde je sa predstavnicima Fakulteta diskutovano o daljoj saradnji i mehanizmima razvoja preduzetništva na Fakultetu organizacionih nauka.