Početna / Vesti doktorske studije / Višegrad program stipendiranja

Višegrad program stipendiranja

Višegrad program je otvorio konkurs za stipendiranje studenata master i doktorskih studija, kao i mladih istraživača u svim disciplinama, za studiranje na fakultetima u Poljskoj, Češkoj, Slovačkoj i Mađarskoj (V4 region).Ovaj program pruža mladim istraživačima šansu da ostvare međunarodnu akademsku karijeru kroz studije na bilo kojoj privatnoj ili državnoj akreditovanoj visokoobrazovnoj instituciji u V4 regionu. Programi se izvode delimično ili potpuno na engleskom jeziku, a studijski boravak traje najviše 4 semestra.

Potencijalni kandidati treba da budu iz jedne od država Zapadnog Balkana i da su uspešno završili minimum 4 semestra univerizetskih studija u vreme apliciranja. Za ovaj program mogu aplicirati i mladi profesionalci koji su ranije diplomirali, s obzirom da ne postoji limit koji se tiče godina.

Rok za podnošenje prijava je 15. mart 2018. godine. Za više informacija posetite: https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/ .