Početna / Vesti master studije / Konkurs za stipendije Fondacije Studenica

Konkurs za stipendije Fondacije Studenica

Fondacija Studenica raspisuje konkurs za dodelu 30 stipendija srpskim studentima za akademsku 2020/2021. godinu.

Biće odobreno 25 stipendija studentima koji 2020. godine upisuju završne godine studija i master studije, i 5 stipendija za studente koji ove godine upisuju prvu godinu studija na fakultetima na teritoriji Republike Srbije.

Konkurs je otvoren od 1.septembra do 1. oktobra oktobra 2020. godine. Odluka o dobitnicima stipendije biće doneta do kraja oktobra 2020.

Pravo da se prijave na konkurs imaju studenti državnih fakulteta na teritoriji Republike Srbije koji nisu u radnom odnosu.

Ove godine biće dodeljeno trideset stipendija za studije u Srbiji. Dodatnih deset stipendija biće dodeljeno srpskim studentima u Bosni i Hercegovini, odnosno Republici Srpskoj, Hrvatskoj i Crnoj Gori. Za ove studente biće raspisan poseban konkurs.

Sve informacije u vezi sa konkursom možete naći na sajtu: http://sr.studenica.org/vest-o-stipendijama.html