Početna / Vesti naslovna strana / Godišnja nagrada za dr Aleksandra Rakićevića od strane Matematičkog instituta SANU

Aleksandar Rakićević, docent na Katedri za upravljanje sistemima, nagrađen je „Godišnjom nagradom Matematičkog instituta Srpske akademije nauka i umetnosti u oblasti računarstva za studente doktorskih studija“ za 2020. godinu.

Nagrade i pohvale Matematičkog instituta SANU se dodeljuju u oblasti matematike i mehanike i u oblasti računarstva za najbolje doktorske, master i diplomske radove. Među disertacijama iz cele Srbije, doktorski rad Aleksandra Rakićevića „Adaptivni fazi sistem za algoritamsko trgovanje: interpolativni Bulov pristup“ je ušao u uži izbor, a nakon prezentacije pred Komisijom i izabran kao jedan od tri najbolja u oblasti računarstva. Disertacija je plod višegodišnjeg rada pod mentorstvom prof. dr Bratislava Petrovića, i bavi se razvojem interpolativnog Bulovog pristupa fazi modelovanju, analizi podataka i upravljanju, kao i njegovom primenom u domenu algoritamskog trgovanja na finansijskim tržištima.