Početna / O Fakultetu / Organizacija / Profil nastavnika
Đorić
dr Dragan Đorić
Redovni profesor
Katedra za matematiku
Kabinet C202
Telefon: +381 11 39 50 834
Obrazovanje
  • Doktorat: 2002, Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Statistička analiza modela vremenskih serija sa pragovima
  • Magistratura: 1991, Elektrotehnički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Uslovi konzistentnosti parametara linearnih modela
  • Diploma: 1977, Matematički  fakultet, Univerzitet u Beogradu
Univerzitetska zvanja
  • 2010. Vanredni profesor, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu
  • 2003. Docent, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu
  • 1994. Asistent, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu
Ostalo radno iskustvo i angažovanje
  • 1992.-1994. profesor matematike u osnovnoj školi
  • 1978.-1992. istraživač u Vazduhoplovnotehničkom institutu u Žarkovu
Profesionalno iskustvo
  • 2011.-2014 učešće na projektu „Problemi nelinearne analize, teorije operatora, Topologije i pimene“, Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije, projekat br.174025
  • 2006.-2010. učešće na projektu „Teorija operatora, stohastička analiza i primene“, Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj  Republike Srbije, projekat br.144003
  • 2002.-2005. učešće na projektu „Stohastički modeli, ekstremne vrednosti i primena u analizi vremenskih serija, Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj  Republike Srbije, projekat 134004
  • 1978.-1992. istraživač na nizu projekata u Vazduhoplovnotehničkom institutu u Žarkovu
Istraživačka oblast
Nelinearna analiza, Teorija fiksne tačke, Slučajni procesi, Stohastički modeli u finansijama, Teorija raspodela
Odabrane reference
  • D. Đorić (2014), Common fixed point theorems for generalized multivalued contractions cone metric spaces over a non-normal solid coneFixed Point Theory and Applications,  2014, 2014-159
  • D. Đorić, Z. Kadelburg, S. Radenović, S., P. Kumam (2014), A note on fixed point results without monotone propert in partially ordered metric spaceRevista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Serie A. Matematicas, 108, 503-510
  • D. Đorić (2014), Nonlinear coupled coincidence and coupled fixed point theorems for not necessary commutative contractive mappings in partially ordered probabi;istic metric spaces, Applied Mathematics and Computation, 219, 5925-5935
  • D. Đorić, Z. Kadelburg, S. Radenović (2012), Coupled fixed point results for mappings without mixed monotone property, Applied Mathematics Letters,
  • D. Đorić, Z. Kadelburg, S. Radenović (2012), Edelstein–Suzuki-type fixed point results in metric and abstract metric spaces, Nonlinear Analysis, 75, 1927 - 1932
  • D. Đorić, R. Lazović (2011), Some Suzuki-type fixed point theorems for generalized multivalued mappings and applications, Fixed Point Theory and Applications , 2011:40
  • D. Đorić, Z. Kadelburg, S. Radenović (2011). A note on occasionally weakly compatible mappings and common fixed point theorems, Fixed Point Theory, FPT-697
  • D. Đorić (2011), New generalizations of Cauchy distribution, Communications In Stastics – Theory and Methods, 40, pp. 3764-3776
  • D. Đorić (2009), Common fixed point for generalized (psi,fi) - contractions, Applied  Mathematics Letters, 22, 1896–1900
  • D. Đorić, E. Nikolić-Đorić, V.Jevremović and J. Mališić (2009), On measuring skewness and kurtosis, Quality & Quantity, 43, 481–493
Članstva u naučnim i stručnim organizacijama ili asocijacijama:
  •  Član Društva matematičara Srbije