Почетна / О Факултету / Организација / Профил наставника
Тодорчевић
др Весна Тодорчевић
Ванредни професор
Катедра за математику
Кабинет 204
Телефон: +381 11 39 50 821
Образовање
  • Докторат: 2008, Математички факултет, Факултет организационих наука, Универзитет у Београду, “Модули непрекидности квазирегуларних пресликавања”
  • Магистратура: 2007, Математички факултет, Факултет организационих наука, Универзитет у Београду, „ Метрички простори и квазиконформна пресликавања“
  • Диплома: 1998, Математички факултет, Универзитет у Београду
Универзитетска звања
  • 2013. Bанредни професор, ФОН
Остало радно искуство и ангажовање
  • 2012, виши научни сарадник, Математички институт САНУ
Професионално искуство
  • Учешће на пројекту 2011-2015: Методе функционалне и хармонијске анализе и PDJ са сингуларитетима, ев. бр. ОИ 174024, као виши научни сарадник на Математичком институту САНУ. 
Истраживачка област
Геометријска теорија функција
Усавршавање
  • Универзитет Турку у Финској, стручно усавршавање током  2007 и 2008, посета као гостујућег професора  Универзитет Хелсинки у Финској 2013,2014 као и Универзитет Орлеан у Француској, 2014.   
Одабране референце
  • V. Kojić, Quasi-nearly subharmonic functions and conformal mappings, Filomat 21 (2007), no. 2, 243-249./Zbl 05259258/ MR2360893.
  • V. Kojić, М. Павловић, Subharmonicity of jfjp for quasiregular hamonic functions with applications, J. Math. Anal. Appl. 342 (2008), no. 1, 742-746. / Zbl 1162.31002 / MR2440835.
  • V. Kojić, Bi-Lipschicity of quasiconformal harmonic mappings in the plane, Filomat 23 (2009), no. 1, 85-89 / Zbl 1199.30128 / MR2568617.
  • М. Арсеновић, V. Kojić, М. Матељевић, Lipshitz-type spaces and harmonic mappings in the space, Ann. Acad. Sci. Fenn. 35 (2010), no. 2, 379-387. / Zbl 1220.30036 / MR2731697.
  • V. Kojić, М. Вуоринен, On quasiconformal maps with identity boundary values, Trans. Amer. Math. Soc. 363 (2011), 24672479. / Zbl 1226.30024 / MR2763723.
  • Д. Калај, V. Kojić, Subharmonicity of the modulus of quasiregular harmonic mappings, J. Math. Anal. Appl. 379 (2011), no. 2, 783-787. Zbl 1214.30014 / MR2784358.
  • М. Арсеновић, В. Божин, V. Kojić, Moduli of continuity of harmonic quasiregular mappings in Bn, Potential Analysis 34 (2011), no. 3, 283-291. / Zbl 1219.30008 / MR2782974.
  • П. Коскела, V. Kojić, Quasi-Nearly Subharmonic Functions and Quasiconformal Mappings, Potential Analysis 37, (2012), no. 2, 187-196 / Zbl 1252.31005
  • М. Арсеновић, V. Kojić, Р. Нäкки, Boundary modulus of continuity and quasiconformal mappings, Ann. Acad. Sci. Fenn., Math. 37, No. 1, 107-118 (2012) / Zbl pre06077168.
  • П. Коскела, П. Лäмми, V. Kojić, Gromov hyperbolicity and quasihyperbolic geodesics, Annales scientifiques de l’Ecole Normale Superieure, 47, fascicule 5 (2014), 975-990










Остала библиографија
Чланства у научним и стручним организацијама или асоцијацијама:
  • Чланство у уређивачким редакцијама Америчког Математичког Друштва (АМS), као и Централблата (Zentralblatt).