Почетна / Вести насловна страна

ФОНДИП 2019

У петак, 27. децембра 2019. године, од 19 сати на Факултету организационих наука организује се традиционално ФОНДИП вече. Као и сваке године, у првом делу догађаја, биће организован културно-уметнички програм у амфитеатру 015. Након тога, програм се наставља у дворишту Факултета где ће се традиционално служити кувано вино и гулаш.

LUKOWA Academie – Знање преточено у иновативна решења

Као завршни део LUKOWA Académie 2019, у недељу 8. децембра, на Факултету организационих наука одржан је LUKOWA Innovation Challenge. Подељени у шест тимова, полазници академије су представили своја решења за иновативно унапређење B2B модела компаније LUKOWA за конкурентно тржиште замрзнутог воћа и поврћа. Решења су излагана пред жиријем који су чинили Адам Ковач (Ernst & Young), Бранислав Бандић (Ernst &Young), Светлана Кијевчанин (USAID), Раде Стојисављевић (LUKOWA) и Небојша Абаџић (LUKOWA).
Детаљније

Завршено треће такмичeње у решавању студије случаја за средњошколце

У петак, 13. децембра 2019.године на Факултету организационих наука одржано је финале пројекта High School Case Competition, такмичења у решавању пословне студије случаја намењеног средњошколцима. Овај пројекат, у сарадњи са Факултетом организационих наука организовала је студентска менаџмент консалтинг организација Case Study Club.
Детаљније

ФОН доделио годишње захвалнице и признања

На традиционалној новогодишњој прослави декан ФОН-а, проф. др Милија Сукновић доделио је захвалнице најбољим студентима и компанијама које су пружиле подршку Факултету, као и признања школама за високе резултате ученика на пријемном испиту.
Детаљније

Студенти ФОН-а освојили друго место на такмичењу у решавању студије случаја у Будимпешти

Чланови Case Study Club ФОН-а: Исидора Перовић, Марина Kрак, Иван Маројевић и Сергеј Станишић под менторством проф. др Весне Дамњановић и Растка Дамњановића  освојили су друго место на такмичењу у решавању студије случаја које је организовао Универзитет Corvinus из Будимпеште, у Мађарској. Финале је одржано 6. децембра 2019. године. Студија случаја је била на тему проналажења адекватног пословног модела streaming платформи Netflix и Disney+ као и како компаније могу да пруже додатну вредност корисницима на различитим тржиштима. У жирију су били представници компанија водећих компанија: KПМГ и Мол групе.

Честитамо студентима на сјајном резултату!